MENU
Home Blog Úspěchy AIMkáristů

Úspěchy AIMkáristů

Ke kvalitní práci patří i kvalitní odpočinek a zábava. Kluci z oddělení Integrace jsou skvělí nejen v propojování systémů, ale dobře reprezentují Aimtec i v motokárových závodech. Ajťáci nejsou týpci, kteří sedí jen u počítačů. Proto jsme je vyzpovídali, jak se jim daří. V hlavní roli: Michal Drda (DRDM), Martin Schoř (SCHM), Karel Sladký (SLAK) a Jan Vopátka (VOPJ).

Kluci, Aimtec už nějaký ten pátek reprezentujete. Jak jste vlastně začínali?

SLAK: Je to pro nás neskutečný adrenalin. Ze začátku to byla jen zábava, dnes způsob, jak „upustit páru“. Člověk musí úplně vypnout a nesmí se soustředit na nic jiného než na jízdu.

DRDM: Už když jsem nastoupil do Aimtecu, tak kluci jezdili. Myslím, že jezdíme čtyři roky. První sezonu jsme naprosto ztroskotali v Chebu. Líbí se mi, že na sobě vidím progres. Dnes je to více o technice než dřív.

SCHM: Roli hraje třeba i váha každého z nás. Karel jede jinou stopu než Michal, protože je těžší. Naučili jsme se také využívat slipstream – odpor vzduchu v závěsu za předchozí motokárou je daleko menší a dá se s ním dobře takticky pracovat.

Profi motokáry jezdí rychlostí i 240 km/h. Jak moc je jízda bezpečná?

VOPJ: Karamboly se stávají běžně a je to součást jízdy. Prvenství v našem týmu drží Martin, kterého vystrnadili oponenti z trati už šest vteřin po startu.

DRDM: Pár poranění už jsme měli. Já jsem si například zlomil záprstní kůstky na noze, když jsem nešikovně vylézal z motokáry při střídání. Programátorské nožičky jsou křehké. Jindy zase tři metry od nás přistálo kolo, protože vylétlo ze zlomené zadní hřídele. Člověk musí být pořád ve střehu.

SLAK: Nejtragičtější historka je, jak Lukáš nešikovně spadl na výfuk motokáry a popálil si zadek. Tenkrát jsme si řekli, že by tedy nebylo od věci pořídit si kombinézy. A jsme rádi, že nám je Aimtec pomohl sponzorovat.

Říká se, že trénink dělá mistra. Jak trénujete?

VOPJ: Teď už trénujeme víceméně jen na závodech. Na dráze jsme tak cca jedenkrát za měsíc, přes léto častěji. Soupeření mezi týmy nás baví víc než porovnávání rychlosti mezi jednotlivci. Dříve nás po každém závodu bolelo všechno ještě týden, dnes už se zotavujeme jen tři dny.

DRDM: Koupil jsem si vlastní simulátor a trénuju doma. Dá se tak dobře vyladit stopa nebo brždění. Na druhou stranu tam chybějí fyzikální zákony a adrenalin jako na trati není takový. Přes Vánoce si simulátory vezmeme do kanceláře a budeme trénovat při polední pauze.

VOPJ: Já mám strategii dvou piv před každou jízdou.

 Jaký máte motokárový sen?

SCHM: Naší srdeční záležitostí je dráha v Chebu. Měli jsme tu i možnost testovat závodní motokáru. Baví nás se pořád zlepšovat. Loni jsme tady byli na závodech na třetím místě, letos na druhém a brousíme si samozřejmě zuby na místo první.

DRDM: Já se nejvíce těším na závod Motorvize. Letos jsme se zúčastnili poprvé a příští rok to pro nás bude jednodušší, protože už budeme znát trať. Mrkněte na video.

SLAK: Hodně nás baví ale i speciální podmínky, třeba když se jezdí venku a je mokro. To to musíš vzít přes brzdu a točit drift. Vždycky vzpomínám, když jsem se ve svém starém BMW na sněhu učil driftovat.

VOPJ: Určitě bychom se chtěli v zimě dostat do Prahy do Kartplanet, kde nasadí speciální kola „drapáky“ a dá se jezdit i na sněhu. Jen doufáme, že se dočkáme sněhu. Chceme se hlavně dobře bavit a zlepšovat se.

loading

Kontakt

AIMTEC a.s.
Hálkova 32, 301 22 Plzeň
Česká republika

Tel.: +420 377 225 215
E-mail: lide@aimtecglobal.com

Aimtec
© Aimtec All rights reserved.