MENU
Home Blog Tři předsudky, které vzaly za své na #AimtecHackathon 2018

Tři předsudky, které vzaly za své na #AimtecHackathon 2018

„Pojď nám pomoct, bude sranda!“ říkali. Tak jsem přišla. A byla to nonstop jízda od pátečního odpoledne do neděle. Na začátku spousta nadšení. Na konci únava. A nadšení. #AimtecHackathon 2018 se konal od 9. do 11. března. O tom, jak probíhal obecně a o projektech se dočtete na www.aimtecglobal.com a připravujeme i podrobné popisy jednotlivých projektů, ale já bych vás chtěla zavést do zákulisí. Během tohohle intenzivního víkendu jsem se totiž naučila pár nových věcí. A taky zbořila tři předsudky o IT světě.

Předsudek č. 1: Ajťáci nejsou sporťáci

Tohle ve mně začalo hlodat už v pátek večer, kdy programátoři představovali svoje nápady, které, pokud pánbůh dá, spatří světlo světa v neděli. Bylo už poměrně pozdě večer a přiznám se, že jsem už poslouchala sotva jedním uchem, ale tohle mě zaujalo – jeden z projektů se chce věnovat sportu. No vida, a pak, že ajťáci nejsou sportovci! Naopak, nápad digitálního trenéra boří mýty a já doufám, že kluci budou mít úspěch. (Mimochodem projekt Trajectory Hunters letos vyhrál. A já budu bedlivě sledovat, kam to kluci dotáhnou.)

 

Předsudek č. 2: Programátoři nepotřebují tužky

S pár programátory jsem se za svůj život už potkala. A s tužkou se nikdy moc nekamarádili. Vždycky se smáli mému zapisování věcí do bloku a tomu, že i nákupní seznam jsem schopná přepsat jen proto, že byl naškrábaný. O to větší bylo moje překvapení v sobotu ráno, když se ke mně dostal požadavek na víc tužek. Oni prostě potřebují tvořit i analogově! #kdobytobylřek

 

Předsudek č. 3: Na odborných přednáškách se budu nudit

Přiznejme si to, pracuju sice v IT firmě, ale všechny naše systémy jen tak pozoruju zpovzdálí. A tak jsem se bála, jestli nebudu potřebovat nějaký ten Redbull, abych #TechTalks nejen přežila, ale byla schopná i vnímat. A světe div se, ona to občas byla i zábava a ze spousty přednášek jsem si odnesla i něco užitečného. Ano, byly takové, kterým jsem prostě nerozuměla, ale pak byly zase ty, kde jsem se mohla něco dozvědět a jedna obzvlášť zůstane dlouho v mojí paměti. Protože vysvětlovat princip stavby robota na AT-AT ze Star Wars je prostě geniální tah!

 

Celá akce byla náročná. Být ve střehu, pomáhat kolegům i účastníkům, u mě navíc funkce „social media spammer“, takže odpočinek leda v sobotu večer, když skončily přednášky a programátoři potřebovali klid na práci. I tak mi bylo v neděli líto, že se končí. Ale únava se nakonec přihlásila a nadšení se zase projeví za rok. I když, vlastně už teď, kdy hodnotíme, co se letos povedlo a začínáme přemýšlet, co provést na #AimtecHackathon 2019. Takže hackování zdar a v březnu zase na značkách! Historii i budoucnost #AimtecHackathonu můžete průběžně sledovat na www.aimtechackathon.cz.

Zdeňka Linková, Marketing Content Manager, Aimtec

loading

Kontakt

AIMTEC a.s.
Hálkova 32, 301 22 Plzeň
Česká republika

Tel.: +420 377 225 215
E-mail: lide@aimtecglobal.com

Aimtec
© Aimtec All rights reserved.