MENU
Home Blog Naši SAP konzultanti v nadnárodních koncernech

Naši SAP konzultanti v nadnárodních koncernech

Český závod Amphenol – Tuchel Electronics GmbH, pro který také pracujeme, je součástí nadnárodního koncernu vyrábějícího konektory a kabelové svazky pro výrobce strojů. Amphenol Corporation se sídlem v USA nyní zaměstnává přes 50 000 lidí po celém světě a své výrobní pobočky má například v Severní a Jižní Americe, Evropě, Číně, Asii i Austrálii.

V českém závodě je nasazen SAP, avšak data týkající se výrobních procesů byla dosud sbírána ručně. To bylo dosti neefektivní a bylo tedy nutno přejít z ručního zadávání informací k automatickému sběru dat přímo systémem. Data sama o sobě nejsou důležitá. Důležité je jejich využití – v tomto případě detailní vyhodnocování produktivity a možnost definice úzkých míst v procesech.

A tak jsme začali projekt jako vždy analýzou jednotlivých kroků v procesech, které jsou nutné k získání potřebných dat. Protože když jsou data, a to správná data, je možno „snadno a lehce“ vytvářet analýzy, reporty, vizualizace a uspokojit všechny možné managerské potřeby.

Ale nejen o managerech je výrobní závod. Tím prvním důležitým středobodem jsou lidé pracující na linkách. Ti jediní mohou vytvořit potřebná data. A protože prvořadým úkolem těchto lidí je vyrábět, musí být vytváření nebo zadávání dat do systému pro ně maximálně jednoduché, dostatečně příjemné a také musí zamezovat vzniku nesprávných údajů.

Abychom zajistili vše zmíněné, zvolil náš konzultant PP instalaci dotykových terminálů, které zaznamenávají, na které zakázce každý člověk přes své identifikační číslo ve formě čárového kódu pracuje. Zaznamená se, kdy s prací začal a po ukončení práce se člověk opět odhlásí – a to snadno a lehce tím, že načte čárový kód.

Díky těmto jednoduchým úkonům, které nenutí lidi z linek se přihlašovat se do složitého ERP systému, vypisovat různé údaje do různých políček, kontrolovat zapsané údaje apod., jsou v systému potřebná data. To vše ke spokojenosti managementu a bez nutnosti všem nepříjemné zdlouhavé administrativy. Z takových údajů je možné samozřejmě vytvářet i složité reporty.

V rámci projektů implementace SappyMES je možno sbírat obdobně jednoduchým způsobem data o vyrobených kusech, shodných či neshodných výrobcích, stejně tak jako technologická data přímo ze strojů.

Jen to správně poznat, nastavit a rozjet.

Na podobných projektech s námi můžete pracovat na těchto pozicích:

Konzultant SAP PP

Konzultant – Projektový manažer

Konzultant do oblasti výroby

Troufnete si?

loading

Kontakt

AIMTEC a.s.
Hálkova 32, 301 22 Plzeň
Česká republika

Tel.: +420 377 225 215
E-mail: lide@aimtecglobal.com

Aimtec
© Aimtec All rights reserved.