MENU
Home Blog Poznej Aimtečáka: Štěpánka

Poznej Aimtečáka: Štěpánka


Štěpánka se ke konzultantskému týmu přidala přibližně před rokem. V úvodu jejího e-mailu, kde se nás tehdy ptala na brigádu, stálo: „Dlouhé hodiny vysedávám na ZČU, píšu poznámky tužkou od KOH-I-NOOR. Domů se svezu tramvají od Škoda Transportation. Po náročném dni otevřu pivo z Plzeňského Prazdroje, zapnu monitor od Panasonic a konečně odpočívám. Ve třech větách velice stručného popisu mého dne se vyskytuje hned několik produktů, které fungují díky Vám.“ Dnes stojí Štěpánka společně s týmem u podobných projektů. Jaké byly její začátky v Aimtecu?

 Štěpánko, proč sis vybrala zrovna Aimtec?

Hledala jsem brigádu, kde bych při škole získala zkušenosti z praxe. Většina firem hledá programátory a já jsem věděla, že nechci celý den jen kódit. Chtěla jsem vymýšlet řešení, přemýšlet, co a jak nastavit, aby vše dohromady fungovalo. Aimtec na mě působil tak, že dává prostor i nováčkům, kteří toho zatím moc neumějí, ale chtějí se učit.

Pracovní začátky často nejsou jednoduché. Jak to vypadalo na startu u tebe? 

Dostala jsem za úkol zvládnout interní projekt: nastavení rozhraní platformy pro spolupráci SharePoint, abych ukázala, co umím. Musela jsem se neustále ptát. Díky tomu jsem ale poznala hodně lidí z Aimtecu. Během zaučení jsem jela i s obchodníkem k zákazníkovi a poprvé viděla, jak funguje velký sklad. To pro mě bylo neuvěřitelné. Teď právě skládám interní certifikaci na roli konzultanta a začínám se podílet na reálných zákaznických projektech.

 

Konzultantská role je spojená s cestováním. Kam jsi se už za zákazníky stihla podívat?

S kolegy končíme s nastavováním firmy Liplastec u Liberce. Vyrábí plastové součástky, které se využívají u našeho dalšího zákazníka Denso. Následně nás čeká projekt společnosti DB Schenker v Kosmonosech. Oba projekty jsou podobné, tak si mohu hned vyzkoušet to, co jsem se naučila.

Co se ti v Aimtecu nejvíc líbí?

Teď se musím smát. Všechno! Chodím do práce ráda. Zahajujeme ranní společnou kávou s kolegy a pak začínáme pracovat. Kluci občas chtějí, ať jim upeču něco dobrého, ale je pravda, že někdy v nejbližším pekařství „napečou“ i oni. Každý tu rád poradí a pomůže. Jsem ráda, že ačkoliv jsem junior, jsem už součástí důležitého projektu a vidím, co se za rolí konzultanta skrývá od A do Z.

Vím, že kromě školy a brigády sportuješ a vedeš kroužky pro děti. Jak to stíháš? Myslíš, že ti sport nějak ve škole nebo v práci pomohl?

Musím to mít opravdu dobře časově nastavené. V 17:00 hodin končím v práci a od 17:30 vedu sportovní přípravu předškoláků nebo tréninky juda pro první stupeň. Když nad tím tak přemýšlím, na judu jsem se naučila stanovit si cíle a dosáhnout jich. Když upadneš a prohraješ, musíš vstát a jít dál. Sedm let jsem hrála fotbal ve druhé lize za dívčí družstvo v Domažlicích. To mi dalo týmového ducha. I v Aimtecu toho v týmu dokážeme víc než sami.


Lákalo by tě připojit se k našemu týmu? Podívej se na naše otevřené pozice, nebo nám rovnou napiš.

Jestli tě zajímá, jak si v Aimtecu žijeme, rozhodně se mrkni na náš Instagram!

loading

Kontakt

AIMTEC a.s.
U Prazdroje 2807/8, 301 00 Plzeň
Česká republika

Tel.: +420 377 225 215
E-mail: lide@aimtecglobal.com

Aimtec
© Aimtec All rights reserved.