MENU
Home Blog Podporu Startupů bereme jako podporou budoucích...

Podporu Startupů bereme jako podporou budoucích kvalitních strategických aliancí

Startup Weekend Youth, který proběhl ve dnech 11.-13.5.2018 nabídl mnoho zajímavého. Za více než dvacet let působení především v oblasti výroby a logistiky Aimtec nasbíral celou řadu cenných zkušeností. Nyní je Aimtec silnou, stabilní firmou s globálním působením, přičemž přes 80 % obratu k nám přichází ze zahraničí. Mezi naše zákazníky patří například společnosti z Německa, Japonska, USA, Číny nebo Mexika.

I my jsme v byznyse museli překonat nelehké chvíle a ne všechna strategická rozhodnutí se vždy ukázala jako správná. Víme, že základem dobrého byznysu je kvalitní podnikatelský záměr. Když jsme dostali nabídku zúročit své zkušenosti na Startup Weekend Youth, neváhali jsme.

Přes dvacet studentů ve věku 16-19 let s počáteční vizí na začátku netušilo, jak se jejich záměr bude vyvíjet. Každý si našel tu skupinku kolegů, kde mohl nejlépe uplatnit své schopnosti a věřil počátečnímu nápadu.

Start-up je magické slovo dnešní doby. Je to pokus o něco nového, jiného, odlišného. Nad jakým byznysem se zamýšlejí dnešní mladí podnikatelé? Nad tím, jak využít moderních technologií ke zvýšení bezpečnosti každého z nás. Nebo nad tím, jak zabránit zneužití autorských práv.

Páteční únava brzy přešla každého, kdo se do projektu zapojil. Nadšení, ambice, odhodlání vtáhly do ději i zpočátku rozpačité a stydlivé členy.

Po celou dobu byli naši mentoři Matěj a Pepa studentům k dispozici. „Jaká bude Vaše cílová skupina? Přemýšleli jste nad tím, jakými kanály ji oslovíte? Bude Váš produkt nebo služba dostatečně modifikovatelná pro různé potřeby? Jaký předpokládáte rozpočet a jak získáte potřebný vstupní kapitál? Oslovili jste odborníky z dané oblasti? Znáte svoji konkurenci?“ Takové byly nejčastější otázky, které jsme týmům pokládali, říká Matěj.

A výsledek?

Smysluplné projekty, které znají své „proto“. Některé týmy se ocitly ve slepé uličce a v neděli ráno zcela změnily svůj koncept. Jen o podobě finálních projektů ale celý víkend nebyl. Byl hlavně o spolupráci na mezinárodní úrovni (zúčastnili se studenti z České republiky, Slovenska a Polska a celá komunikace probíhala v angličtině), rozdělení týmových rolí, respektu k druhým. Víkend byl také o zjištění, že k cíli mnohdy nevede jen jedna cesta a o způsobu uvažování nad situacemi, který nám podnikatelský život klade.

Jsme rádi, že můžeme takovéto aktivity pro dnešní generaci podporovat. Budování vztahů v byznysu s kvalitními partnery je koneckonců i naší devizou.

loading

Kontakt

AIMTEC a.s.
Hálkova 32, 301 22 Plzeň
Česká republika

Tel.: +420 377 225 215
E-mail: lide@aimtecglobal.com

Aimtec
© Aimtec All rights reserved.