MENU
Home Blog Když se holky pustí do programování

Když se holky pustí do programování

Je super, že v dnešní době už na holky-programátorky nikdo nekouká skrz prsty. Z nějakého důvodu je jich ale stále jako šafránu. V rámci oslav 25 let naší firmy jsme si řekli, že s tím zkusíme něco udělat. Přišli jsme s konceptem kurzu programování ve Scratchi se zaměřením právě na mladé programátorky ve věku od dvanácti let. A jak to dopadlo?

Holkám jsme připravili dva návazné termíny kurzu plného tutoriálků v hravém jazyce Scratch, který využívá programovací logiku myšlení a přidává intuitivní drag and drop prostředí a spoustu zvířátek, zvuků a pohybů, které mohou mladí programátoři skládat do podoby animovaných příběhů. Zvládli jsme ale probrat i to, co jsou zprávy, cykly nebo proměnné.

Programujeme běžně, jen o tom nevíme

Naším cílem bylo ukázat, že není čeho se bát. Že programování není žádná vesmírná věda. Že možná v běžném životě už trochu programujeme, jen si to neuvědomujeme. Kdy?

Příběh vydá za tisíc tutoriálů

Na kurz jsme přivedli naše programátorky z Aimtecu, abychom mohli probrat, jak se k této práci dostaly a proč je baví. Konkrétní člověk a jeho příběh je totiž tisíckrát lepší než jakákoliv teorie. Neodpustili jsme si ani povídání o tom, na kterých školách v Plzni lze programování studovat nebo jaké rozdíly skrývají nejrůznější programovací jazyky.

Přestože jsme na kurzu byli v roli lektorů, často jsme nestačili valit oči, jak rychle se vše dostává holkám pod kůži. Na konci druhého termínu už by nás ve Scratchi s přehledem strčily do kapsy a my měli neskutečnou radost z toho, že většina účastnic nám svěřila, že doma budou ve svých projektech pokračovat dál.

loading

Kontakt

AIMTEC a.s.
U Prazdroje 2807/8, 301 00 Plzeň
Česká republika

Tel.: +420 377 225 215
E-mail: lide@aimtecglobal.com

Aimtec
© Aimtec All rights reserved.