MENU
Home Blog Juniorní konzultanti nebudou sedět v koutě! U nás je hned...

Juniorní konzultanti nebudou sedět v koutě! U nás je hned zveme na parket

Honza nastoupil do Aimtecu před několika měsíci na pozici konzultanta, který pracuje s naším vlastním Aimtec softwarem DCIx. „Co mě nejvíce překvapilo? Zmínil bych určitě ohromné možnosti a flexibilitu ‚dé-cé-íčka‘ a byl jsem nadšený i z ochoty zkušenějších kolegů mi ve všem pomoci,“ říká. Jak vypadá náplň práce junior konzultanta a co mu v této roli nejvíc pomáhá?

O Aimtecu se dozvěděl v momentě, kdy jsme ho oslovili na LinkedInu. V té době měl vystudovanou podnikovou ekonomiku a management, které v navazujícím studiu obohacoval o marketing. „Na univerzitě jsem měl šanci naučit se slušně anglicky a hodilo se mi i pár předmětů, kde jsme řešili výrobu a optimalizaci. Co mi ale pomohlo nejvíc, byla praxe z logistiky, kterou jsem načerpal na brigádách.“

V začátcích pomůže program na míru nováčkům

Jaké bylo naskočit do role konzultanta bez předchozích zkušeností? Na Honzu u nás v prvních třech měsících čekal pečlivě připravený program na technické zaškolení krok po kroku. „Po nástupu jsem se začal vzdělávat v programu na Warehousing, díky kterému jsem se seznámil se systémem DCIx a s tím, jak zhruba funguje. Užitečné byly i poznatky z reálných zákaznických projektů, na kterých jsem dělal úkoly.“ V několika tematických blocích si nováček nanečisto vyzkouší práci s našimi systémy v reálných scénářích logistických procesů (transakcí), se kterými naši zákazníci pracují.

Hráli jste si rádi s legem? Tak to pro vás něco máme…

Ze začátku může být těžké si představit, co všechno se v takovém skladu může dít. Při zaškolení nejen že hodně kreslíme, ale pro vysvětlení se nám hodí i fyzické modely palet, nebo dokonce zmenšeniny skladových ještěrek.

Po zkušební době se už Honza vrhl na úkoly menšího rozsahu, jako byly testování funkčnosti, nastavování jednodušších logistických procesů a práce na projektové dokumentaci systému DCIx. Poměrně brzy ale začal jezdit na projekty přímo k zákazníkovi. Nejdříve po České republice, následovalo zahraničí. Nedávno se Honza vrátil z dlouhodobějšího zákaznického projektu ve Švédsku.


 

 

Jak vypadá práce v týmu?

„Jednou za čtrnáct dní se scházíme na iterační schůzky, kde všichni konzultanti napříč týmy probírají průběh jednotlivých projektů. Každé dva týdny se také scházíme v rámci našeho menšího týmu,“ vysvětluje Honza. Jestli si Aimtec na něčem zakládá, je to vzájemné „nachytřování“ na týmových schůzkách. Sdílení informací a praktických zkušeností je při naší práci zásadní. A speciální úkol pro nováčky? Na jejich první poradě se všem během dvou minut představit, nasdílet své dosavadní zkušenosti, ale i koníčky. Aby se při obědě lépe povídalo!

Jsi mezi konzultanty nový? Tak to potřebuješ znát Lenku...

První měsíce v DCIx týmu jsou zásadní. Chlubíme se tím, že nováčkům poskytujeme velkou podporu, a to zejména díky Lence. Konzultanty školí, drží přehled o tom, jaké informace a znalosti se komu hodí nejvíce, a kolegové se na ni mohou se vším obrátit. Díky tomu se nemusíme bát, že by se nováček cítil vhozen do divokých vln. Má totiž Lenku!

Konzultantský starter pack? Logika, jazyk a zájem o technologie

Bez čeho se podle Honzy neobejde nikdo, kdo má zájem o roli junior konzultanta? „Schopnost logicky myslet ve spojení s dobrou angličtinou je základ. Zkušenosti z logistiky taky nepřijdou vniveč, protože si člověk hned lépe představí proces, který má do DCIx přenést,“ doplňuje Honza. Role konzultanta se není třeba bát, v Aimtecu nám jde o to, najít kolegy, kteří jsou nadšení z nových technologií a hledání logických řešení. Zbytek vás naučíme!


Nakoukni do slovníčku konzultantů...

Transakce – Proces, u nás povětšinou ten logistický. Můžeš si pod tím představit jakoukoliv změnu ve skladu, ať už vyskladnění zboží, přesun palety, nebo naskenování kódu na balení.

Iterace, iterační schůzka – Pracujeme ve SCRUM metodikách, a proto je pro nás zásadní probrat, co nás v dané iteraci čeká. Jedna iterace v Aimtecu trvá dva týdny. Přečti si víc o tom, jak to funguje.

DCIx – Delivery Chain Integrator (DCI) je systém, který vyvinul Aimtec a který je vlajkovou lodí firmy. Spadá do kategorie Warehouse Management System (WMS), která řídí skladové operace a procesy.


Lákalo by tě připojit se k týmu konzultantů? Podívej se na naše otevřené pozice, nebo nám rovnou napiš.

Jestli tě zajímá, jak si v Aimtecu žijeme, rozhodně se mrkni na náš Instagram!

loading

Kontakt

AIMTEC a.s.
U Prazdroje 2807/8, 301 00 Plzeň
Česká republika

Tel.: +420 377 225 215
E-mail: lide@aimtecglobal.com

Aimtec
© Aimtec All rights reserved.