MENU
Home Blog Jak inovujeme náš systém DCIx? Porcujeme ho jako slona!

Jak inovujeme náš systém DCIx? Porcujeme ho jako slona!

Skříň potřebuje čas od času uklidit, zahrada vyplít a náš DCIx systém řídící logistiku a výrobu… oprášit. Kudy ale na to? Systém, který už patnáct let pomáhá našim zákazníkům dostat pod kontrolu intralogistiku, sběr dat z výroby, řízení expedice (a mnoho dalšího), nemůžete jen tak natřít na bílo a vydávat ho za nový model. Na inovace jsme museli jít od lesa!

Starý systém novým technologiím naučíš!

Monolit našeho DCIx jsme se rozhodli rozbít na dílčí služby za použití aktuálních technologií, jako jsou Kubernetes, Docker, Spring, Hibernate, Angular nebo API gateway. Že je to docela velká dávka novinek? To sice ano, ale zmíněné technologie nám umožní jít s dobou a po jejich zapojení budou další posuny v budoucnu hračkou. Nová verze je navíc synonymem pro vysokou dostupnost, konfigurovatelnost, bezvýpadkové nasazení a škálovatelnost. To vše mají naši zákazníci rádi! (A my také.)

„Když jsme prováděli výběrové řízení, měli jsme jasné požadavky. Chceme to v cloudu a chceme API komunikaci. Aimtec nám odpověděl, že cloud zatím nikdo nasazený nemá, ale můžeme do toho jít společně. API nám slíbili udělat na míru a rovnou to vyzkoušet,“ vysvětluje zakladatel firmy Skladon Constantin Margaretis o tom, jak se s námi vrhli do DCIxWMS. Právě Skladon je pro nás totiž zákazníkem, který s námi často testuje čerstvé novinky.

Hyperprostorový skok v podobě „nového“ DCIx si ale žádá svou daň – musíme pořádně zamakat a stát se mistry v oborech, které zatím nebyly součástí našich kodérských rutin.

Když projekt spojí několik oddělení

Abychom novou podobu DCIx řádně vymazlili, přirozeně se v projektu propojila práce několika týmů z různých koutů Aimtecu. Naše interní IT se stará o infrastrukturu a monitoring v cloudu, Linux a Kubernetes rozhraní, s návrhem architektury nám pomohli kolegové z oddělení integrací, protože s provozem aplikací v cloudu mají díky ClouEDI nespočet zkušeností. Parta, která se o DCIx stará běžně, zase mezi sebou začala pravidelně sdílet zkušenosti se zmíněnými novými technologiemi a navzájem se od sebe učit.

Aha momenty a co si odnášíme?

Podobný projekt zatím v Aimtecu nemá obdoby, a i když sám uživatel nic nepozná, nám přinesl mnoho změn a ponaučení. Co si odnášíme?

Je za námi hodně práce, ale před námi ještě pěkně dlouhá cesta. U prvních zákazníků už nová verze DCIx jede na plné obrátky. Momentálně u nich dolaďujeme on-premise nasazení a provoz a už plánujeme třeba to, jak uvést do života Angular klient nebo jak rozjet asynchronní volání mezi službami.

loading

Kontakt

AIMTEC a.s.
U Prazdroje 2807/8, 301 00 Plzeň
Česká republika

Tel.: +420 377 225 215
E-mail: lide@aimtecglobal.com

Aimtec
© Aimtec All rights reserved.