MENU
Home Blog Fehrer Bohemia: Jak jsme kompletně přemysleli logiku skladu

Fehrer Bohemia: Jak jsme kompletně přemysleli logiku skladu

Automatizace skrz digitalizaci dat i procesů. To bývá nejčastější cesta, po které provázíme naše zákazníky. Právě po ní se vydala i společnost Fehrer Bohemia, která potřebovala navýšit výrobu, kapacitu skladu a posunout fungování celého závodu na novou úroveň. Jakých úspěchů jsme společně dosáhli?

 

O našem zákazníkovi Fehrer Bohemia

Závod Fehrer Bohemia v Liberci vyrábí loketní opěry pro vozy předních automobilových značek. Každý den vyprodukuje 20 tisíc kusů opěr pro 35 modelů aut, kdy nejkomplexnější výrobek obsahuje 150 komponent a má neuvěřitelných 580 variant.

Zbrusu nová logika skladu

Fehrer Bohemia potřeboval kvalitativní změnu logiky nového skladu, a to směrem k co nejkomplexnější automatizaci. Bylo třeba navýšit nejen výrobu, ale také kapacitu skladu. Ke stávající hale proto Fehrer Bohemia přistavil nový sklad, který byl oproti původnímu větší o 10 %. Potřeba navýšení skladových pozic a manipulací však byla mnohem výraznější, požadovaný nárůst byl až 40 %. Celý projekt navíc musel proběhnout bez toho, aby se provoz zastavil třeba na pouhou minutu.

Aimtec řešení: Sappy WMS a Sappy Bridge

Jednotlivé moduly se skládaly z pohledu definovaných procesů i z pohledu použitých technologií, jakými jsou například VNA vozíky nebo skenery. Díky využití Sappy Bridge lze například napřímo komunikovat mezi SAP a VNA vozíky, což standardní SAP systém nenabízí. Komunikace tedy probíhá mezi SAP a sériovým portem.

Jak vypadá částečná automatizace?

V libereckém závodu Fehrer Bohemia jsme zavedli částečnou automatizaci, díky které dochází k maximálnímu vytížení všech skladovacích míst a zároveň k poloautomatickému řízení skladu. To spočívá například v propojení SAP a VNA vozíků, kdy vozík automaticky přijede k nastavené pozici a skladník potvrzuje prováděné úkony skenováním interní závěsky nebo kódu z paletového místa. Při nakládce a vykládce se vidle vozíku automaticky nasměrují pro vyzvednutí zboží ze správné pozice. Rovnoměrně dochází k rozdělování práce mezi VNA vozíky v reálném čase. Při velkém náporu požadavků z výroby nebo expedice lze VNA vozíky přepnout například pouze do funkce na vyskladnění. Obsahem automatizace je i reorganizace a seskladňování malých obalů tak, aby bylo dosaženo maximálního možného vytížení skladu.

Zajímají vás příběhy našich dalších zákazníků? Podívejte se na další firmy, které se s námi vrhly do digitalizace.


 

loading

Kontakt

AIMTEC a.s.
U Prazdroje 2807/8, 301 00 Plzeň
Česká republika

Tel.: +420 377 225 215
E-mail: lide@aimtecglobal.com

Aimtec
© Aimtec All rights reserved.