MENU
Home Blog Co obnáší práce na zákaznické podpoře fungující 24/7?

Co obnáší práce na zákaznické podpoře fungující 24/7?


Pro naše zákazníky je podpora 24/7 po 365 dní v roce neocenitelnou službou. Existuje ale i druhá strana mince – někdo musí nonstop sedět u telefonu a být připravený ho nejen zvednout, ale i pomoci se širokou škálou problémů napříč naším odvětvím. Jak vidí práci na Supportu tým zákaznické podpory Aimtecu? S Ondrou Zikmundem jsme probrali, jak zvládá třísměnný provoz a různorodé požadavky, ale i důležitost týmovosti kolegů.

„Od práce na plný úvazek mě vždy odrazovala představa stereotypu. Den na supportu však není nikdy stejný,“ vysvětluje Ondra, který na Supportu pracuje třetí rok. Tým nonstop podpory se střídá v třísměnném provozu. Pracovní dobu mají rozdělenou do ranního (6:00 - 14:00), odpoledního (14:00 - 22:00) a nočního bloku (22:00 - 6:00). „V každou denní dobu řešíme jiné věci. Jít na noční vylidněným městem zachraňovat svět beru i po letech jako dobrodružství. Často si ale odpočinu od denního shonu a jen hlídám notifikace a telefon.“

Kontakt se zákazníkem tě posouvá dál každý den

Výhodou pozice v Support oddělení je rychlý start v IT odvětví, a to bez předchozích znalostí oboru. „Jelikož se často ocitám v pozici prostředníka mezi zákazníkem a naším specialistou, tečou přese mě informace, které kousek po kousku doplňují můj nadhled o ohromném spektru Aimtec služeb, a tím se neustále posouvám dál,“ vysvětluje Ondra. U oddělení podpory se v rámci firmy počítá s tím, že po pár letech se jeho členové mohou posunout hned do několika směrů Aimtečácké expertizy. Díky práci se zákazníkem i interními týmy mají totiž z pohledu firmy velmi bohaté a cenné zkušenosti.

Jaké jsou tedy předpoklady pro to stát se ideálním členem Support týmu? Jde zejména o otevřenost, spolehlivost a ochotu komunikovat jak se zákazníky z celého světa, tak i s kolegy napříč Aimtecem. Možná i proto jsou naši „Supporťáci“ v rámci firmy velmi oblíbeným oddělením, které funguje jako příklad sehraného týmu. „Po nástupu jsem byl mile překvapen chováním i věkem kolegů. Nečekal jsem, že tu budu ve třiceti letech patřit spíše k věkovému průměru. Na mojí pozici jsem tu dokonce nejstarší! Dobrý humor je kořením všedního dne a o ten je tu dobře postaráno,“ dodává Ondra se smíchem.


Lákalo by tě připojit se k Support týmu? Podívej se na naše otevřené pozice, nebo nám rovnou napiš.

Jestli tě zajímá, jak si v Aimtecu žijeme, rozhodně se mrkni na náš Instagram!

loading

Kontakt

AIMTEC a.s.
U Prazdroje 2807/8, 301 00 Plzeň
Česká republika

Tel.: +420 377 225 215
E-mail: lide@aimtecglobal.com

Aimtec
© Aimtec All rights reserved.