MENU
Home Blog Rekordní účast a spousta skvělých vynálezů - takový byl...

Rekordní účast a spousta skvělých vynálezů - takový byl letošní ročník AimtecHackathonu

O druhém březnovém víkendu se v plzeňské Moving Station konal už čtvrtý #AimtecHackathon. Jeho hlavní částí byl tradičně programátorský maraton, při kterém účastníci dostali k dispozici nové technologie, mentory a především prostor k tvorbě. Co však vyvinou, záleželo jen na nich.

Jaký vynález letos vyhrál?

Letos si cenu poroty i publika odnesl tým PSI se svou herní aplikací - ovladačem pro hraní her více lidmi. Jen pomocí smartphonu si tak s přáteli můžete zahrát stejnou hru a spolupracovat na jejím průběhu – každý hráč ovládá jen část pohybu, například chůzi nebo otevírání dveří. Aplikace HumanPad už je dokonce k dispozici na Google Play, i když zatím v omezeném režimu.

Jistě ale vznikly i další zajímavé věci, ačkoli třeba nevyhrály první místo…

Samozřejmě – vyhrát sice může jen jeden, ale projekty byly zajímavé všechny. Druhým místem porota ocenila aplikaci KlaVíár, díky které si můžete zahrát na piano ve virtuální realitě, a na třetím místě se umístil tým s chytrou ledničkou, která mimo jiné upozorní na blížící se datum spotřeby uložených potravin. Dalšími projekty byla například aplikace pro hudební festival, robot pro vzdělávací účely nebo ovládání průmyslového robota se zapojením umělé inteligence.

 Aktuální ročník byl v několika ohledech rekordním. V čem tyto rekordy padly?

Rekordní byl v první řadě počet účastníků, kterých do Plzně přijelo 69, včetně dvou týmů z univerzit v německém Chamu a Regensburgu. Velký zájem nás mile překvapil – dokonce jsme museli několik dní před akcí zastavit registrace. Nejvyšší v historii akce byl také počet technologií, které se podařilo pro akci propůjčit. Troufám si tvrdit, že větší zájem než v minulosti byl také o přednášky pro širší veřejnost (TechTalks) a nedělní odpolední program pro děti (Younghackers).

zdroj: MLADÁ FRONTA DNES, čtvrtek 24.4.2019, Příloha: Zaměstnavatelé

 

Byla to opravdu jízda, pokud Vás zajímá o hackathonu více, mrkněte na web. A pokud si příští ročník nechcete nechat ujít, ozvěte se nám a my vám dáme včas vědět.

 

loading

Kontakt

AIMTEC a.s.
Hálkova 32, 301 22 Plzeň
Česká republika

Tel.: +420 377 225 215
E-mail: lide@aimtecglobal.com

Aimtec
© Aimtec All rights reserved.