MENU
Home Blog #AimtecHackathon Challenge 2021: Výzva nejen hackerská,...

#AimtecHackathon Challenge 2021: Výzva nejen hackerská, ale i organizační

Stalo se to už podruhé. Znovu jsme s týmem zasedli ke stolu a přemýšleli, jestli opět zrušíme zaběhnutý koncept #AimtecHackathonu.

Tentokrát jsme ale řekli: „NE“! Náš hackathon je přece postavený na tom, že hackeři zkoušejí technologie a za krátkou dobu mají dokázat, co dovedou. A my půjdeme příkladem. Hackathon nám dává smysl. Chceme propojovat IT komunitu, vzdělávat a inspirovat, vyzkoušet si nové technologie a spolupracovat s firmami i institucemi, které mají podobnou vizi.

Rozhodnutí tedy padlo. Během pár týdnů připravíme nový online koncept!

Jak to celé dopadlo?

Čtyři soutěžní týmy, čtyři roboti a 23 hodin programování. Tak by se dala shrnout online #AimtecHackathon Challenge, která ovládla kanceláře Aimtecu od pátku do soboty 14. – 15. května 2021. A byla to jízda. Náladu, co na akci panovala, jen tak nepřenesete.

Přišli jsme s úplně novým konceptem, který fungoval zcela online. Hackeři měli za úkol na dálku ovládnout své roboty a naučit je autonomně plnit zadané úkoly. Základní tábor vznikl přímo v našich kancelářích. Dva dny jsme zajišťovali support, pořádali streamy, měnili robotům baterky a postupně účastníkům přes Discord odtajňovali indicie ke skrytým výzvám.

Roboty jsme si sestavovali sami. Kolegové Jirka Dobrý a Honza Kocián měli se svými ratolestmi o víkendové programy před hackathonem postaráno. Palety, které jsme obdivovali všichni, a co jsou „jako živé“, vyráběl další Aimtečák Míla Sklenička.  

A co soutěžní týmy? 

Pro mnohé z nich byl náš letošní online hackathon vstupenkou do Pythonu a umělé inteligence. S ohledem na to jsme nestačili kulit oči. Všechny týmy roboty rozhýbaly, většina z nich se pustila i do vývoje AI, nebo ji chytře nahradila sérií příkazů a podmínek. Nakonec se na bednu postavil tým ze SPŠE, u kterého se naše porota jednoznačně shodla, že si poradil se všemi úkoly včetně tajné výzvy. 

Oficiálními partnery a velkými pomocníky byly také SPŠE Plzeň, FAV Západočeské univerzity Plzeň, SIT Port, Drátek.czRPishop a Nvias.

A co vy příští rok? Přidáte se?

Aby vám tahle super akce neunikla, kontaktujte nás na hackathon@aimtecglobal.com a my vám dáme včas vědět!

loading

Kontakt

AIMTEC a.s.
U Prazdroje 2807/8, 301 00 Plzeň
Česká republika

Tel.: +420 377 225 215
E-mail: lide@aimtecglobal.com

Aimtec
© Aimtec All rights reserved.