MENU
Home Blog V Le Mans jsme odjeli 24hodinový závod na in-line bruslích

V Le Mans jsme odjeli 24hodinový závod na in-line bruslích

Na startu bylo 625 týmů. Celkem závodilo 6 000 lidí.
Nikdo z nás neměl s podobným závodem zkušenost, ale závod jsme úspěšně odjeli.

A umístili jsme se na 444. místě.

24hodinový závod ve francouzském Le Mans je legenda, ale zároveň obrovská výzva. Parta kolegů z AIMTECu rozhodla ji pokořit na ročníku 2012.

Pořadí na startu určil kvalifikační sprint, kde Ivan Martiška, Sales manager ve společnosti AIMTEC, vyjel 265. místo.

„Start byl úžasný a měl elektrizující atmosféru,“ říká Petr Stejskal, týmový kapitán, a doplňuje: „Ve chvíli, kdy odstartujete a hodiny začnou odpočítávat 24 hodin, si teprve uvědomíte, že jste to opravdu dokázali. Po půl roce příprav a plánování se to povedlo a tým AIMTECu odstartoval do slavného Le Mans!“

Závodníci si předávali štafetový kolík po 30 – 60 minutách jízdy po okruhu. Zejména v noci pomáhal energii a dobrou náladu udržovat support, Sandra Follprechtová a Adéla Trdličková, které tým zásobovaly jídlem a pitím. Týmový fotograf Pavel Tomrdle zase zaznamenával vzpomínky z celého závodu.

„Ve 4 ráno jsem si myslel, že to opravdu nedáme“, říká Marek Šabatka, další týmový závodník, který pracuje v obchodním oddělení. „Spali jsme na zemi, ve spacáku byla hrozná zima a při minimu spánku už také sil ubývalo. Pak ale přišlo ráno, závod se přehoupl do druhé poloviny a já věděl, že už to prostě dojedeme“, dodává Marek Šabatka. 

V neděli v 15:30 si štafetový kolík převzal naposledy Petr Stejskal, aby odjel poslední dvě zážitková kola. A lehce po 16:00 projel cílem tohoto neuvěřitelného závodu.

Tým AIMTEC byl složený z party kamarádů, kteří přes den sedí v kanceláři před obrazovkou počítače. Závod „24 Heures Rollers“ ale dokončil na výborném 59. místě v kategorii z celkových 100 týmů.

loading

Kontakt

AIMTEC a.s.
Hálkova 32, 301 22 Plzeň
Česká republika

Tel.: +420 377 225 215
E-mail: lide@aimtecglobal.com

Aimtec
© Aimtec All rights reserved.