MENU
Home Blog Na čem taky pracujeme: Pomáháme řídit výrobu komponent...

Na čem taky pracujeme: Pomáháme řídit výrobu komponent luxusních aut potažených kůží.

Potáhnout palubní desku luxusního Audi kůží tak, aby to na kůži nebylo zvenku vidět a přitom se protrhla přesně na určeném místě při vystřelení airbagu není jen tak. Při výrobě to vyžaduje průměru 14-16 operací. Pomáháme je řídit, monitorovat a neustále vylepšovat.

Představte si luxusní automobil, třeba Audi, Porsche nebo BMW. Všechny područky, volant, palubní deska, dveřní výplně nebo sloupky – vše je potažené kůží, pod kterou není nic vidět. A přitom jsou tam na mnoha místech schované airbagy.

Společnost Eissmann Automotive sídlí v Německu, má 13 výrobních závodů od USA po Čínu a její roční obrat je 374 milionů EUR. Je to rodinná firma střední velikosti, tedy z německého pohledu a jako mnoho dalších „mittelstand“  německých firem je nejlepší ve svém oboru na světě. Vyrábí komponenty nejen pro luxusní vozy, ale třeba také pro jachty nebo private jety.

Specialitou společnosti Eissmann je mimo jiné technologicky citlivý proces zeslabování kůže v místě, pod kterým  je umístěný airbag. Z pohledu řidiče není nic vidět, ale v případě potřeby je kůže dostatečně zeslabená, aby se skrz ni airbag “prostřelil“. A toto musí být zajištěno ve 100% případů.

Pro lepší představu se podívejte na video:

Výroba obnáší zeslabení kůže pomocí speciální technologie.

A to je jen jedna z až 16 operací.

Kůže se vyřezávají a obšívají. Robot na kůži aplikuje lepidlo. To pak musí zasychat přesně po přesně určenou dobu. Samotné natahování kůže není možné realizovat strojově, umí to dělat pouze zkušení pracovníci.

My řídíme celý proces potahu až do finální montáže.

Ze všech operací sbíráme například informace:

Kontrolujeme všechny tyto kroky a data k jednotlivým palubním deskám ukládáme do databáze. Dokumenty s daty pro každý konkrétní výrobek musí být v databázi uložené minimálně 20 let. Pro představu, vyexportují-li se data pro jednu konkrétní palubní desku do čitelného formátu pdf, zabírá opravdu hustě zaplněná tabulka s hodnotami přes 40 stran dokumentu.

Umožňujeme vedoucímu výroby, technologovi, kvalitáři vytěžovat digitální data

Děláme vlastně digitalizaci výroby ve 3 krocích:

Řešení jsme dodali v pilotním projektu za 4 a půl měsíce a teď slouží na 3 kontinentech

Konkrétně ho využívají na pobočkách Eissmannu v Německu, v USA, na Slovensku, v Čechách, v Číně, v Mexiku, další výrobní linky jsou v plánu.

Podobné projekty obvykle odbavujeme velmi rychle. Od chvíle, kdy se podepíše kontrakt, jsme schopni dodat řešení do ostrého provozu během 3 měsíců.

Do roku 2025 chceme fázi implementace extrémně zkrátit, uvažujeme o variantách od poloviny tohoto času až do 14 dní.

Chceme zjednodušit dodávku. Tak, jako si na webu konfigurujete automobil, tak si firma nakonfiguruje své procesy. Dnes se píše cílový koncept a definice zadání na místě se zákazníkem, ale v budoucnu bude se zákazníkem konzultant definici vytvářet online. Definice se propojí se softwarem a systém se nakonfiguruje zcela automaticky.

loading

Kontakt

AIMTEC a.s.
Hálkova 32, 301 22 Plzeň
Česká republika

Tel.: +420 377 225 215
E-mail: lide@aimtecglobal.com

Aimtec
© Aimtec All rights reserved.