MENU
Home Blog AMOK 2016

AMOK 2016

AMOK, neboli Aimtečácký Mentálně Občerstvující Kongres (ne náhodou dostáváme při čtení pozpátku „koma“) pořádáme každý rok. Letos jsme se se 150 Aimtečáky vydali do malebných krajin Příbramska, na farmu Equitana.

Srážka cyklisty autem, umělé dýchání, resuscitace, brodění se kalužemi krve… To není horor, ale naše cesta na AMOK – Cestu jsme totiž spolu s organizací ZDrSEM (http://www.zdrsem.cz/) letos pojali praktičtěji a místo lahví alkoholu jsme cestou testovali naše schopnosti umět zareagovat v životu nebezpečných situacích. ZDrSEMáci nás varovali, že to je fakt jako v reálu. A nekecali.

Po dopoledním oživování svých kolegů (uf, přežili jsme to všichni) jsme se zaposlouchali na přednáškách… Co udělá Číňan, když mu něco ukážete špatně? Jak se dá vůbec domluvit při implementaci našich produktů v Číně nebo třeba v Americe? Jak se po práci lyžuje v Dubaji a pracuje v Tunisu a vůbec jinde po světě? Co všechno musí udělat obchodník, aby projekt prodal? Tohle všechno už teď všichni víme.

Z IT firemního soudku jsme se dozvěděli jak moc (ne)bezpečné jsou platební karty a Michal Špaček nám zábavně a prakticky předvedl, jak moc nebezpečné jsou veřejné wifi sítě. Štěpán Bechyňský nám pověděl, jak se prezentuje pro Microsoft a jak se dá vyhrát s Arduinem.

Velké ohlasy sklidil Tomáš Šebek, dvouatestovaný všeobecný chirurg, který se připojil k mezinárodní humanitární organizaci Lékaři bez hranic a od té doby absolvoval už čtyři zahraniční mise. V roce 2010 a 2012 byl vyslán na Haiti a v roce 2013 a 2015 se vypravil do Afghánistánu.

Představte si dvě úlohy. První: Jste na misi s Lékaři bez hranic. Máte pacienta s otevřenou zlomeninou holenní kosti, 4 ocelové hřebíky, karbonovou trubku, manuální vrtačku a k dispozici anesteziologa na 20 minut, které vám dal na opravu právě vašeho pacienta. Jaký bude váš postup? A) Pokusím se u kolegy ukecat 3 minuty navíc. B) Napíšu domů, ať si pro mě naši přijedou. C) Naskládáte tam ten materiál za 17 minut a máte ještě 3 minuty na kafe, než přijde další … Díky AMOKu správnou odpověď známe!

Otevřené zlomeniny nás neodradili od další zábavy, a to byste neřekli, že i třeba takový stolní fotbal může být pěkná makačka. A protože u toho člověku vyhládne, mohli jsme si po večeři ještě vyrobit nášup sushi pod odborným dozorem Báry Rektorové, aka sushiqueen.

A kdo zrovna nesushil, nesušil ani na baru…

Celý program si můžete prohlédnout tady:http://amok.aimtec.cz/

loading

Kontakt

AIMTEC a.s.
Hálkova 32, 301 22 Plzeň
Česká republika

Tel.: +420 377 225 215
E-mail: lide@aimtecglobal.com

Aimtec
© Aimtec All rights reserved.